Aktuálně . . .

Vrcholem soutěží, které pořádá Torrsen Sports, bude EFG CUP 2018 / Mercur Cup / Krýgl Fest

Mistrovství ČR ČSK Dračích lodí a finále EFG CUP 2018
Termín:       22.- 23. 9. 2018
Místo:          ATC Merkur Pasohlávky

Pořadatel: Torrsen Sports s.r.o. a Cesta draka, z.s.,
pod patronací Českého svazu kanoistů (ČSK) a Českého svazu dračích lodí (ČSDL)

V sobotu 22.9. pojedou své závody malé dračí lodě (smallboat, 10ky).

Neděle 23.9. bude patřit závodníkům na velkých dračích lodích (standardboat, 20ky)

Mistrovství ČR ČSK Dračích lodí
Mistrovský závod na 200 metrů a 1 kilometr ve všech soutěžních kategoriích (20Mix, 10Mix, 10Women a 10Open) určí mistra republiky na dračích lodích Českého svazu kanoistiky a pořadí na dalších místech na dané trati. První tři v každé kategorii získají pohár ČSK a medaile.
VYHLAŠOVÁNÍ VÝSLEDKŮ: proběhne po dojetí každé finálové jízdy, dekorovány budou první tři české týmy v každé kategorii. Vítěz získá titul Mistr České republiky 2018 na trati 200m nebo 1000m.

O pohár ČSDL
ČSDL ocení pohárem nejlepší posádku v kategorii (dle umístění na 200 metrů a 1 kilometr).
Vítězný velký pohár převezme tým, jenž bude mít v dané kategorii nejlepší součet umístění z tratí 200m a 1000m. V případě shodného součtu umístění dvou a více posádek rozhoduje konečné celkové umístění týmů v EFG CUP 2018. Vítěz získá titul Mistr dračích lodí České republiky 2018.

Finále EFG CUP 2018
- Dle pravidel EFG CUPu se každé posádce započítává 5 nejlepších bodových výsledků za celou sezónu 2018 a povinně 2 finálové závody v každé kategorii.
- Vyhlašují a oceňují se všechny vypsané kategorie při finálovém závodě.
- Oceněny budou první tři týmy v každé kategorii.
- Klub, tým nebo posádka, která získá nejvíce bodů napříč všemi kategoriemi obdrží jako hlavní cenu „zlatý Paddleboard“ od hlavního partnera EFG CUPu 2018.
- První tři české posádky získávají přednostní nominaci na klubové mezinárodní závody, jejichž pravidla by vyžadovali potvrzení národního svazu ČSK z.s.  nebo ČSDL z.s.
- Zástupci sedmi českých klubů, které získají nejvyšší bodové hodnocení napříč všemi kategoriemi a zároveň budou alespoň v jedné kategorii do celkového 3. místa, se stávají členy „závodní rady“ Českého svazu dračích lodí. Závodní rada ČSDL určuje národní nominaci a pravidla domácích závodů organizovaných pod záštitou ČSDL.