Co je GOLDEN TOUR?

Fotbalová liga firem Golden Tour je profesionálně organizovanou soutěží pro amatérské hráče. Vznikla v roce 1998 a v současné době se jí účastní již na 100 společností v 6 městech České republiky a Slovenska. Účastnit se ji může jakákoliv společnost registrovaná na území ČR a SR, stejně tak neziskové společnosti či organizační složky státu.

Ligová soutěž probíhá v jednotlivých městech obvykle od ledna do března (tedy v době, kdy se nehrají soutěže velkého fotbalu) v moderních sportovních halách. Řídí se pravidly futsalu s několika výjimkami pro větší atraktivitu hry (mj. větší branky). Každý tým se účastní 5 hracích dnů (vždy buď sobota/neděle), během kterých vždy sehraje 3-5 utkání. V hale se tak tým obvykle nezdrží déle než 3-4 hodiny. Pro hráče je připraveno občerstvení a také program výhod pro registrované hráče Golden Tour (slevy 25% na vlaky ČD, 35% na sportovní vybavení JOMA, pojištění ČPP a mnoho dalších).

Pro nejúspěšnější společnosti a jednotlivce je přichystáno prize money a hodnotné ceny, které jsou předávány při závěrečných společenských večerech v jednotlivých městech. Ty uvádí moderátorské tváře České televize (Petr Vichnar, David Kozohorský).

Nejlepší týmy z jednotlivých měst se kvalifikují na finálový mezinárodní turnaj EURO Golden Tour, který se koná vždy na přelomu listopadu/prosince, tedy po skončení soutěží velkého fotbalu. Hostitelem je vždy jedno z pořadatelských měst GT. V rámci víkendového programu probíhá také Setkání vrcholných manažerů Golden Tour, tedy obchodní setkání významných partnerů ligy, které je skvělou networkingovou příležitostí.

Přihlášení firemního týmu do Golden Tour je možné vždy do 30. listopadu předešlého roku. I po tomto datu nás ale neváhejte kontaktovat – kapacitu ligy jde v některých případech navýšit pro optimalizaci hracího systému. Snažíme se každému vyjít vstříc.